درباره نشریه

نشریه «پژوهش های راهبردی مالی و بودجه» با پروانه انتشار به شماره ثبت 86323 مورخ 1399/02/1 از سوی معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، از بهار1399 توسط دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه جامع امام حسینعلیه‌السلام منتشر می شود که هدف آن فراهم آوردن بستری مناسب برای تبادل اطلاعات و انتشار نتایج مطالعات و پژوهش های علمی، فنی و تخصصی دانشمندان، استادان، پژوهشگران و دانشجویان حوزه های مرتبط با برنامه و بودجه و مالی است.

لازم به ذکر است مراحل اخذ نمایه های معتبر داخلی و بین المللی از کمیسیون نشریات علمی وزارت علوم تحقیقات و فناوری و پایگاه استنادی جهان اسلام (ISC) در حال پیگیری می باشد و در صورت تایید، کلیه مقالات منتشر شده از شماره اول این نشریه در این بانکهای علمی نمایه خواهند شد.

این نشریه از طریق سامانه اینترنتی خود و با رعایت نکات بخش راهنمای نویسندگان، در حوزه های ذیل مقاله می پذیرد:

1) حوزه بودجه شامل: تخصیص منابع، ساختار بودجه، بودجه دولتی، روش‌های بودجه ریزی، مدل های تخصیص منابع، مدیریت منابع دولتی، ساماندهی منابع و بدهی های دولتی، مالیه بخش عمومی، انظباط مالی و جلوگیری از هدررفت منابع، تکنیک‌های محاسبه بهای تمام شده فعالیت‌ها، بودجه ریزی عملیاتی و پیشرفت های حسابداری مدیریت.

2) حوزه مالی شامل: توسعه انضباط مالی، ابعاد کنترل‌های داخلی، کارکرد نهادهای مالی، ابزارهای نوین مالی اسلامی، بازارهای مالی منطقه ای و بین المللی، قوانین و مقررات مالی، سازمان‌های نظارتی، مهندسی مالی پروژه ها، تامین منابع مالی، سیاست های توزیع منابع، سرمایه‌گذاری بهینه و خلق ارزش برای حاکمیت و ذینفعان

3) حوزه بانکداری و بیمه شامل: بانکداری اسلامی، تجهیز و تخصیص منابع بانکی، مدیریت ریسک، سیاستگذاری پولی-ارزی، نرخ سود، بازسازی نظام بانکی، ارتقای شفافیت، مدل های نوین و ابعاد بیمه گری، ارتقای پوشش مخاطرات، توسعه امنیت مالی و اقتصادی، مبارزه با پولشویی و تأمین مالی ترورسیم

4) حوزه بازارهای مالی شامل: بازار سرمایه، بازار بیمه، بازار مسکن، بازار ارز، بازار نفت، بازارهای کالایی و سایر بازارهای استراتژیک

 

1- اصل دسترسی باز

دسترسی به محتوای فصلنامه پژوهش های راهبردی بودجه و مالی، آزاد فوری و رایگان است.

2- حق چاپ و مجوز

همه مقالات ارسال شده به این مجله تحت مجوز Creative Commons منتشر می‌شوند. به همه نویسندگان این گزینه ارائه می شود که مقالات را تحت شرایط Creative Commons Attribution Non-Commercial (CC BY-NC) در دسترس قرار دهند. مجوز Creative Commons Attribution Non-Commercial License (CC BY-NC) اجازه استفاده، توزیع و تکثیر در هر رسانه را می دهد، مشروط بر اینکه اثر اصلی به درستی ذکر شده باشد و برای مقاصد تجاری استفاده نشود. همه‌ی مقالات نشریه براساس شرایط مجوز بین المللی CC BY-NC توزیع می‌شوند که اجازه هرگونه استفاده غیرتجاری، اشتراک‌گذاری، اقتباس، توزیع و تکثیر را در هر رسانه یا قالبی می‌دهد تا زمانی که اعتبار مناسب را به نویسنده(ها) ومنابع اصلی اختصاص داده شود.

این نشریه دارای حقوق مربوط به انتشار مقالات می باشد و با ارسال مقالات به نشریه این حق به نشریه منتقل می شود. نشریه به طور کامل مسئولیت انتشار مقاله را به صورت چاپی و آنلاین در نمایه های بین المللی و نمایه های داخلی بر عهده خواهد داشت.

نویسندگان دارای حق چاپ هستند اما حقوق انحصاری مقاله خود را به ناشر (شامل حق ایجاد و مجوز استفاده تجاری) مجوز می‌دهند.

این نشریه به نویسندگان اجازه نمی دهد که حقوق انتشار را بدون محدودیت حفظ کنند.

3- هزینه‌های بررسی و پردازش مقاله (APC) و آبونمان

نشریه پژوهش های راهبردی بودجه و مالی یک نشریه با دسترسی آزاد و باز است، بنابراین هیچ هزینه‌ای از نویسنده یا نویسندگان اخذ نمی‌گردد.

نشریه پژوهش های راهبردی بودجه و مالی یک نشریه الکترونیکی است و هیچ هزینه اشتراکی برای مخاطبان ندارد.

4- آگهی‌

نشریه پژوهش های راهبردی بودجه و مالی هیچگونه تبلیغاتی را در سایت و مقالات مجله نمی پذیرد.

5- ناشر مجله

نشریه پژوهش های راهبردی بودجه و مالی تحت مالکیت و انتشارات دانشکده و پژوهشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه جامع امام حسین(ع) است.

6- منابع پشتیبانی

پشتیبان نشریه دانشکده و پژوهشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه جامع امام حسین(ع) است.

7- سیاست آرشیو مقالات

آرشیو مقالات نشریه علاوه بر سایت خود نشریه در کتابخانه ملی ایران ذخیره می گردد.